Pokazywanie postów oznaczonych etykietą mleczko kokosowe. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą mleczko kokosowe. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 9 kwietnia 2013

Czerwone curry z kurczakiem i mleczkiem kokosowym

Idealnym posiłkiem do przygotowania w ciągu tygodnia jest curry. Przyrządza się je łatwo i przede wszystkim szybko. Tak więc danie będzie gotowe, zanim pozostali domownicy zdążą wrócić i nim zaczną marudzić i zadawać pytanie "kiedy będzie obiad?". Ja do przygotowywania curry wykorzystuję gotowe mieszanki przypraw, które można kupić w sklepikach z orientalną żywnością. Teraz takie sklepy są powszechne, w zasadzie nawet w prawie każdym centrum handlowym można znaleźć już sklepik orientalny.  Uwielbiam aromatyczne, orientalne zapachy, które rozchodzą się po domu w trakcie gotowania posiłku. Tym razem postawiłam na pastę do czerwonego curry.

Składniki:

  • opakowanie pasty do czerwonego curry
  • puszka mleczka kokosowego (400ml)
  • 400 g piersi z kurczaka
  • 1 mała cukinia
  • 2 marchewki
  • 1 mała papryka
  • 1 szklanka wody
  • szczypiorek z dymki

Wykonanie:

Mięso pokrój na małe kawałki, cukinię w półplastry, marchewkę w plastry, a paprykę w piórka. Szczypiorek umyj i drobno posiekaj.
Do garnka wlej mleczko kokosowe, dodaj opakowanie pasty curry i podgrzewaj, mieszając, aż pasta rozpuści się, tworząc jednolitą konsystencję. Wtedy dodaj pokrojone na kawałki mięso kurczaka i gotuj je około 10 minut. Po tym czasie dołóż pokrojone warzywa, dolej wodę i gotuj kolejne 15 minut, aż warzywa zmiękną.
Danie podawaj z ryżem, dekorując je szczypiorkiem z młodej cebulki.